Każdy z nas chce stworzyć w swoim mieszkaniu przytulny i komfortowy klimat. W związku z tym chętnie sięgamy po różnego rodzaju dodatki i tekstylia, które ocieplą domową przestrzeń. Firany i zasłony jak najbardziej do nich należą.

Spis treści

  Już nie podskakuj!

  O ile ich wygląd dodaje wnętrzom stylu i ciepłego charakteru, o tyle utrzymanie ich w czystości i świeżości jest raczej czasochłonne. Ale nie z generatorem pary Tefal! Jeśli dotychczas, skacząc na drabince przy karniszach kląłeś lub klęłaś „na czym świat stoi”, to na pewno ucieszy Cię fakt, że teraz możesz prasować lub odświeżać zasłony i firany, i to skutecznie, nie zdejmując ich z okien.

  Dogłębnie skuteczne odświeżanie

  Generator pary Tefal wykorzystuje moc gorącej pary wodnej, podgrzewanej do temperatury nawet 230° C, by wniknąć w głąb tkaniny i wyprasować ją dokładnie, pozbawiając jednocześnie brzydkich zapachów, alergenów, roztoczy i innych mikroorganizmów. 

  Skuteczność czyszczenia wynika z siły i ilości pary, której generatory wyrzucają od 100 do 650 g/min pod ciśnieniem od 5,5 do 8 barów, co pozwala dogłębnie wniknąć w tkaninę i dokładnie ją odświeżyć. W dodatku nie trzeba przy tym bezpośrednio dotykać stopą żelazka oczyszczanej tkaniny. Wystarczy przesuwać żelazkiem z generatorem pary zbliżonym do wiszących zasłon lub firan. Efekt będzie widoczny już po chwili. Zwłaszcza łatwo gniotące się firany i ciężkie, grubsze zasłony, np. lniane, odzyskają nieskazitelny, gładki wygląd. A Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii.

  Siła delikatności

  Tak silne uderzenie pary jest równocześnie delikatne dla subtelnych tkanin, z jakich często szyje się firany i zasłony. Dodatkowo gładka powierzchnia stopy żelazka z powłoką ceramiczną Durilium AirGlide nie powoduje żadnych uszkodzeń, zaciągnięć i przebarwień przy kontakcie z najdelikatniejszą tkaniną.

  Pewnie i bezpiecznie

  Odświeżanie firan i zasłon przy pomocy pary wodnej jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod, dzięki której można ograniczyć częstotliwość czasochłonnego zdejmowania, prania, niewygodnego prasowania tak dużych tkanin na desce i ponownego wieszania.

  Dla rodzin istotnym jest też fakt, że generatory pary Tefal są pozytywnie zaopiniowane przez Instytut Matki i Dziecka. Z taką rekomendacją jako rodzice możecie mieć pewność, że w pełni dbacie o czystość i higienę pokoju dziecięcego. I nie musicie całkowicie rezygnować z dodających przytulnego charakteru tekstyliów i dodatków, takich jak zasłony czy firany. A wszystko to bez zbędnego wysiłku.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?