Prasowanie należy do najmniej lubianych domowych obowiązków, a to za sprawą czasu, jaki zabiera domownikom. Przy desce do prasowania, zwłaszcza gdy mieszkamy z rodziną lub w pracy obowiązuje nas dress code, możemy spędzić jednorazowo nawet kilka godzin. A efekty i tak często nie są zadowalające.

Spis treści

  Prasuj z parą, czyli do 2 razy szybciej

  Remedium na tę szarą rzeczywistość może stać się generator pary Tefal. Siła gorącej pary, podgrzanej nawet do 230° C, wyrzucanej w ilości od 100 do 650 g/min, pod ciśnieniem od 5,5 do 8 barów, pozwala na znacznie szybsze i bardziej skuteczne prasowanie. Tak mocne uderzenie gorącej pary sprawia, że włókna tkaniny rozprostowują się o wiele bardziej efektywnie. 

  Wystarczy jedno krótkie pociągnięcie żelazkiem po tkaninie, aby zyskała ona gładki wygląd i świeżość, bez bakterii i alergenów. Krótko mówiąc, prasowanie z pomocą pary jest dwukrotnie szybsze niż w przypadku klasycznego żelazka. Generatory pary Tefal pozwalają też prasować w pionie, zatem niektóre ubrania można skutecznie odświeżyć i wygładzić od razu na wieszaku, bez rozkładania na desce oraz bez konieczności bezpośredniego kontaktu stopy żelazka z tkaniną.

  Na przyśpieszenie i podniesienie komfortu prasowania wpływa też ergonomia generatora pary. Modele Tefal są odpowiednio lekkie, mają wygodne uchwyty i odpowiedniej długości kable oraz oraz pojemne zbiorniki, które można wyjąć i uzupełnić wodą bez konieczności przenoszenia całego urządzenia, dzięki czemu można prasować sprawniej i komfortowo. Gładka powłoka ceramiczna Durilium AirGlide ślizga się gładko po tkaninach, nawet tych najgrubszych, docierając bez trudu do wszelkich zakładek i zaszewek i bez trudu rozprostowując włókna. W dodatku gorąca para w połączeniu z wysokiej jakości stopą żelazka pozwala uniknąć prasowania przez lnianą szmatkę czy przewracania na drugą stronę tkanin, które źle znoszą wysoką temperaturę.

  Z generatorem pary Tefal unikniesz konieczności prasowania nie do końca wysuszonych rzeczy, aby osiągnąć zadowalający efekt. Teraz wystarczy kilka ruchów, a tkaniny zostaną w pełni odświeżone i wygładzone. Warto zatem zamienić swoje stare żelazko na generator pary, by prasować znacznie szybciej, dokładniej i z uśmiechem.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?